Kes maksab transpordikulu?

Müüja saab oma toodete transpordivalikuid seadistades määrata, millist hinnalisa ta tulenevalt Omniva, Smartposti või DPD paki suurusest soovib kaubale määrata. Müüjal tuleb avada toote “Täienda kuulutust” vaade ja valida transpordiviisiks näiteks Smartpost + 2.95€. See tähendab, et Ostja saab ostu sooritamisel koos toote hinnaga koheselt transpordikulu ette ära tasuda. Pakki postitades tasub Müüja pakiteenuse tasu ise, kuid Müüja saab selle raha koos toote hinnaga tagasi, kui kaup on Ostjani jõudnud. 

Kui müüja aktiveerib transpordiviisina näiteks Smartpost + 0.00€, siis see tähendab, et transpordikulu on müüja arvestanud hinna sisse. Aktiveerides transpordiviisiks “Kokkuleppel”, tuleb võimalik transpordikulu ostjapoolne tasumine osapooltel omavahel kokku leppida. Sellisel juhul transpordikulu läbi Yaga tasuda ei ole võimalik.
Transpordiviiside seas on valikus ka 'saatmine ühe pakina'. Kui Müüja on selle valiku oma toodete puhul sisse lülitanud, siis saab Ostja sellest poest korraga osta mitu toodet, tasudes samal ajal ühe transpordikulu eest. Pärast esimese toote ostmist ja selle eest transpordikulu tasumist avaneb Ostjale ühe tunni pikkune ajaaken, mille sees on Ostjal võimalus sellest samast poest kõik järgnevad ostud teha ilma täiendava saatekuluta. 

Vajad endiselt abi? Võta meiega ühendust Võta meiega ühendust